Ochrona środowiska
Komputery poleasingowe a ekologia
Działanie w trosce o otoczenie

Wszyscy w EVK mamy świadomość wpływu naszych działań na otoczenie. Troskę o środowisko naturalne wykazujemy w naszej codziennej pracy. Główna siedziba firmy mieści się w pięknym, zielonym zakątku Polski. Rewitalizowaliśmy starą szkołę, tzw.: tysiąclatkę. Z okien wszystkich pomieszczeń biurowych i produkcyjnych roztacza się widok na las. Na prawie półhektarowym terenie, dawnym boisku, stworzyliśmy zieloną enklawę dla zwierząt. To nie tylko wpływa na przyjemność dnia pracy, ale dodatkowo wzmacnia poczucie odpowiedzialności względem środowiska.

re-use

Pośrednim celem prowadzenia przez nasze przedsiębiorstwo odpowiedzialnej i przyjaznej środowisku działalności jest szerzenie świadomości użytkowników o zaletach powtórnego wykorzystania wycofywanych zasobów IT. Sami jesteśmy użytkownikami komputerów poleasignowych. Wspierając ponowne użycie wycofywanego sprzętu, przyczyniamy się bezpośrednio do zmniejszenia ilości powstających odpadów, a propagowane przez nas wydłużenie cyklu życia produktów oraz zapewnienie dostępu do używanych podzespołów serwisowych implikuje korzystnie na otaczającą nas przyrodę.

recycling i utylizacja komputerów

Mamy metody na regenerację komputerów. Należy jednak pamiętać, że nie każdy produkt może być powtórnie wprowadzony na rynek. Przestarzała technologia lub skomplikowane usterki wymagają przekazania danych produktów do utylizacji. Dlatego prowadzimy współpracę z profesjonalnymi firmami zajmującymi się recyclingiem sprzętu elektronicznego. Na Państwa życzenie możemy dokonać odbioru przestarzałych zasobów IT i przekazać je do jednego z naszych kontrahentów, który wystawi świadectwo utylizacji zgodne z obowiązującymi regulacjami prawnymi.

Zachęcamy do korzystania z zasobów technologicznych w sposób bezpieczny dla środowiska. Mamy na to sposoby!